Magia natury

Magia natury

28 lipca 2015

Jak walczyc z otyłością

Otyłość w dzisiejszych czasach spotyka się coraz częściej. Wiele osób stara się z nią walczyć, często się poddając. Duże korporacje korzystają z tego, że wiele osób marzy o zmniejszeniu wagi, wprowadzając na rynek suplementy niby wspomagające odchudzanie. Dlaczego tak wiele osób daje się nabrać na różnego rodzaju tabletki i specyfiki? Ponieważ chcą swoją wymarzoną sylwetkę osiągnąć bez wysiłku i w krótkim czasie. Faszerując się tą chemią, jeśli nawet coś osiągniemy to na pewno nie w zdrowy sposób i nie na stałe. Również różnego rodzaju diety, w których trzeba się głodzić tylko wyniszczają nasz organizm, a w efekcie i tak doświadczymy efektu jojo.To zrozumiałe, że każdy chciałby wszystko od razu ale jeżeli chcemy być zdrowi, bez wysiłku nic nie osiągniemy.

 Aby schudnąć, a także aby utrzymać zdrowie należy pamiętać o najważniejszych rzeczach tj.:

1. Należy zmniejszyć spożywane posiłki.
Nie powinniśmy jeść zbyt dużych posiłków. Powinno się spożywać małe posiłki, a częściej. Powinniśmy jeść mniej więcej co 3 godziny. Natomiast owoc to również posiłek. Organizmowi powinno się dostarczać tyle energii aby mógł ja spożytkować. Jeśli jemy zbyt dużo, a organizm tego nie spożytkuje, następuje odkładanie. Ponadto, powinno się posiłek dokładnie przeżuwać. Sygnał od mózgu o tym, że już pojedliśmy otrzymujemy z opóźnieniem, dlatego też gdy jemy szybko duży posiłek, zdążymy zjeść 2 razy za dużo zanim poczujemy sytość.

2. Aktywność fizyczna.
Powinniśmy być aktywni fizycznie bez względu na to jaką mamy wagę. Każdy wie, że sport to zdrowie. Jeżeli nie ruszamy się, organizm potrzebuje mniej energii, a co za tym idzie również mniej jedzenia. A co jeśli jemy dużo, a nie ruszamy się? Każdy umie sobie odpowiedzieć na to pytanie. Wiadomo, że zmieniając nawyki żywieniowe na pewno spadniemy z wagi, ale bez ruchu nie uzyskamy tak ładnej sylwetki i potrwa to dłużej. Dzięki aktywności fizycznej, wytwarzana jest adrenalina, która stymuluje enzymy spalające tłuszcz.

3. Woda.
Woda jest bardzo ważna dla naszego organizmu, jest niejako pokarmem dla wszystkich komórek. Ile wody tracimy, tyle powinniśmy uzupełnić, a tracimy jej sporo w ciągu dnia. Nie powinno się czekać aż poczujemy pragnienie, a cały czas wodę uzupełniać. Ponadto odwodniony organizm, który potrzebuje wody, może on uzupełnić jej zapasy pod warunkiem obecności wystarczającej ilości soli. Ponieważ za pomocą soli zawartość płynu międzykomórkowego ulega normalizacji. Bez dodatku soli, organizm wymaga wiele więcej wysiłku do trawienia pokarmu. Po spożyciu osolonej wody przytępia się uczucie łaknienia.


Otyłość związana jest przede wszystkim z odwodnieniem. Człowiek zamiast pić wodę, zaczyna jeść. Jeśli organizm nie spożytkuje nadmiaru energii na aktywność fizyczną, to odłoży się ona w postaci tłuszczu.
Efekt lepszy niż jakiekolwiek suplementy diety uzyskacie poprzez aktywność fizyczną i spożywanie wody z nieznaczną ilością soli.

Te 3 czynniki są najważniejsze dla naszego zdrowia. Aby mieć idealną wagę trzeba czasu ale zapewne nie będzie to czas stracony i efekty już zostaną.


0 komentarze :

Prześlij komentarz